İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni yılı dışarıda karşılamak cep yakıyor

– EDA TOPCU – Yeni yıla sayılı saatler kala, hala programını yapmamış olan tüketicilerin alternatif arayışları sürüyor. Konutta yeni yıl sefası yaklaşık 400 TL’ye mal olurken, geceyi dışarıdaki bir mekanda geçirmek isteyenlerin birkaç saatliğine ortalama 1000 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor.

AA muhabirinin derlediği malumata nazaran, ekonomik koşullarda geceyi geçirmek isteyenler için şirketler, hazırladıkları promosyon ve sepetlerle tüketiciye farklı fiyat ve eser gamından oluşan seçenekler sunuyor.

Yeni yıl için hazırlanan sepet fiyatları içeriklerine nazaran farklılık gösterirken, yeni yılın birinci gününü meskeninde karşılamak isteyenler için televizyondaki cümbüş programları akşamın vazgeçilmezi olacak.

Televizyon keyfine eşlik edecek, içinde kuru yemiş, gazlı içecek, çikolata, kahve üzere eserlerin bulunduğu sepetler, market raflarında ortalama 100 TL civarında fiyatlarla bölgesini alırken, sepete dahil olan her eser fiyatları yukarı çekiyor.

Dört kişilik bir ailenin hanede yemek-atıştırmalık-oyun üzere temel aktiviteleri içeren bir gece geçirmesi ortalama 300-400 TL’ye malolurken, geceyi dışarıda geçirmek isteyenler için sunulan cümbüş alternatifleri ise cep yakıyor.

– Mekan ve sanatçı tercihi fiyatlarda tesirli

Yeni yılı sokakta, en müsait maliyetle karşılamak isteyenlerin seçiminde, belediyelerin sokak kutlamaları öne çıkarken, Taksim, Beşiktaş, Şişli, Kadıköy üzere merkezlerde halkın bir araya gelerek geri sayıma katılması bekleniyor.

Yılbaşı gecesi için tüketicilere farklı konseptler hazırlayan işletmelerin fiyatları ise, partinin içeriği, yeme-içme alternatifleri, canlı müzik üzere seçeneklere nazaran değişiyor.

Geceyi canlı müzik, yılbaşı partisi üzere konseptlerle geçirmek isteyen tüketicilerin kişi başı 250-500 arasında bir rakamı gözden çıkarması gerekirken, bu rakam mekan ve sanatkara nazaran kişi başı 1000 TL ve üstüne çıkabiliyor.

– Teknede parti 300 TL’den başlıyor

İstanbullular için Boğaz çeşidi seçenekleri de bulunuyor. Teknede yılbaşı partisine katılmak isteyen tüketiciler için şirketler, yemekli-içecekli, masalı-aperatifli üzere seçenekler sunarken, burada da fiyatlar kişi başı 300-500 TL arasında değişiyor.

Konaklamalı yılbaşı partisi sunan otellerin fiyatları ise konsepte nazaran kişi başı 500 TL’den başlarken, tercih edilen konaklamanın içeriğine nazaran de fiyatlar değişkenlik gösteriyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.