- Reklam -

- Reklam -

Adli Tıp Kurumu 8 Personel Alacak

0 45.882

Adalet Bakanlığı Isimli Tıp Kurumu Başkanlığından:

IŞÇI ALIM İLANI

1) Isimli Tıp Kurumu merkez teşkilatında (İstanbul), 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A unsuru uyarınca istihdam edilmek üzere;

Aşağıda noktası, unvanı ve nitelikleri belirtilen 8 Done Hazırlama ve Denetim İşletmeni (VHKİ) takımı için Isimli Tıp Kurumu Başkanlığı’nca yapılacak kelamlı imtihan sonucuna nazaran işçi alımı yapılacaktır.

2) Isimli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak laflı imtihanlara 2018 yılı KPSS’ye giren ve takım için aranan puan cinsinden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecektir. Müracaatta bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Imtihan, Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 5 ve 6’ıncı unsurlarında yazılı olan koşullar ile bu ilanın 4’üncü hususunda belirtilen kuralları taşımaları gerekmektedir.

3) Kelamlı imtihanlara, merkezi testte alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere her takım için ilan edilen takım sayısının 10 katı kadar aday çağrılacaktır.

4) Müracaatta bulunacakların aşağıdaki umumî ve hususî kuralları taşımaları gerekmektedir.

I) Umumî koşullar:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son müracaat günü olan 31 Ocak 2020 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı unsurundaki yaş kaidelerini taşımak ve merkezi testin yapıldığı yılın ocak ayının bir numara günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak yahut askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan kabahatlerden mahküm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü hususu kararları saklı kalmak kaydı ile hizmetini devamlı yapmasına mahzur olabilecek akıl illeti bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak takım için gerekli tahsil niteliğini taşıyor olmak.

II) Kişisel kaideler:

Done Hazırlama ve Denetim İşletmeni ( İstanbul ) takımında istihdam edilebilmek için; üniversite kurumlarının İktisadi ve İdari Bilimler Programları ile Maliye, Muhasebe ve Maliye yahut Maliye-Muhasebe lisans programlarının birinden mezun olmak. 2018 yılı Kamu Çalışanı Seçme Imtihanlarında KPSS P3 puan tipinden 70 ve daha yukarı puan almış olmak.

5) Müracaat konumu ve hali:

Müracaatlar Isimli Tıp Kurumunun www.atk.gov.tr adresli resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. İnternet sitesi üzerinden yapılan müracaat sonrasında posta yahut öbür muhabere kanallarıyla rastgele bir doküman gönderilmeyecektir. Müracaat esnasında fotoğraf ve KPSS sonuç evrakı ile diploma yahut süreksiz mezuniyet evrakının sisteme yüklenmesi gerektiğinden adayların bu evrakların PDF ya da fotoğraf formatındaki hallerini hazır bulundurmaları gerekmektedir. Müracaat sürecini münasip biçimde yaparak tamamlayan adaylara müracaat kayıt numarası sistem tarafından otomatik olarak verilecektir.

6) Müracaat tarihleri:

Müracaatlar 20 Ocak 2020 Pazartesi günü saat 10:00’da başlayıp, 31 Ocak 2020 Cuma günü saat 17:00 itibarıyla sona erecektir.

7) Müracaatların kıymetlendirilmesi:

Müracaatta bulunan ve müracaatları kabul edilen adayların tahsil durumuna nazaran KPSS P3 puanları esas alınarak en yüksek puandan başlayarak en düşük puana nazaran sıralama yapılacaktır. Bu sıralama sonucunda ilan edilen takım sayısının 10 katı kadar sıralamada yüksek sırada bulunan aday, kelamlı teste girmeye hak kazanacaktır.

Müracaat ve süreçler sırasında gerçeğe münafi beyanda bulunduğu yahut eksik evrak verdiği sonradan tespit edilen adayların müracaatları kabul edilmeyecek, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu durumdaki adaylar hakkında umumî kararlara nazaran yasal süreç yapılacaktır.

Müracaat sonuçları ve imtihan sonuçları Isimli Tıp Kurumu’nun internet sitesinden yayınlanacaktır. Yayımlanacak duyuru, ilan ve bilgilendirmeler tebligat mahiyetinde olacağından, adaylara ayrıyeten bir tebligat yapılmayacaktır.

8) Laflı test mekanı, tarihi ve saati:

İlan edilen tüm takımlar için kelamlı testler Isimli Tıp Kurumu Başkanlığı’nın İstanbul Bahçelievler’de bulunan merkez binasında yapılacak olup, kelamlı test tarihleri daha sonra ilan edilecektir.

İLAN OLUNUR.

11467/1-1

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.