- Reklam -

- Reklam -

TSK, ALES puanıyla, hoca ve mühendis alacak

0 21.889

1. Türk Silahlı Kuvvetlerine Ulusal Savunma Üniversitesinde/Kuvvet Komutanlıklarında Görevlendirilmek Üzere Dış Asıldan Hoca ve Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay Temini maksadıyla müracaat kılavuzunda belirtilen esaslara nazaran ön müracaat alımına başlanmıştır. Ön müracaat için son tarih 19 Ocak 2020 (saat 23.59)dur.

2. Müracaatınızı yapmadan evvel yayımlanan müracaat kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen hususları/şartları bölgesine getirmediğinizin/taşımadığınızın tespit edilmesi/anlaşılması durumunda adaylığınızın sonlandırılacağını unutmayınız.

3. Askerlik hizmetini 7179 Sayılı Askeralma Kanunu kapsamında yapan ve terhis olan adaylara (6 ay yahut sonrasında devam edip 12 ay askerlik yapan ve bunların her ikisi için başka munfasıl terhis evrakı olan adaylar) bu kanun kapsamında ek puan verileceğinden terhis evraklarının yanınızda bulunması lehinize olacaktır.

4. Başvurduğu branş için mütenasip Kılavuz (TABLO-1) ve makbul (2014-2019 Müracaat periyodunda imtihan sonuçları açıklanmış olan) Akademik Işçi ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Imtihan (ALES) puanı (en yüksek olan puan baz alınacaktır) en az 70 olanlar müracaat yapabilecektir.

5. İngilizce, Almanca ve Fransızca branşlarına müracaat edecek Muallim Sınıfı Subay adaylarından ÖSYM tarafından yapılan son üç yıl içerisindeki (2017) dahil müracaat devrinde test sonuçları açıklanmış olan Yabancı Lisan Seviye Tespit Imtihanından (YDS, e-YDS) en az 85 puana sahip olanlar müracaat yapabilecektir. Laf konusu lisan puanı olmayan adayların müracaat yapmaması gerekmektedir.

6. Müracaat kılavuzunda taraf alan YDS notuna denk ve eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir imtihandan bu puanların muadili bir puana sahip olanlar test notu evraklarını müracaat ekranında kurs haberleri sahasından yüklemeleri gerekmektedir. Dokümanlarını sisteme yüklemeyen adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.

7. Şehit/gazi eş ve evlatları ilgili kurumdan alınmış onaylı dokümanlarını müracaat ekranında Şehit/Gazi yakını malumatlarından yüklemesi gerekmektedir.

8. Müracaat kılavuzunda adaylardan ön müracaat sırasında sistem üzerinden yüklenmesi istenen dokümanları yüklemeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

9. Müracaat Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…

10. Müracaat yapmak için tıklayınız…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.