- Reklam -

- Reklam -

‘Türkiye’nin Otomobili’nin üretileceği meydanda inceleme

0 21

Bursa’da, Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi’nin (TOGG) 2022 yılında yerli arabası üreteceği Gemlik Askeri Hara Yeri’nde inceleme yapıldı.

Garnizon Kumandanı ve Gemlik Askeri Veteriner Mektebi ve Eğitim Merkezi Kumandanı Albay Sacit Sabuncu, askeri nahiyeye gelen Bursa Valisi Yakup Canpolat, Kaza Kaymakamı Yaşar Dönmez, AK Parti Bursa milletvekilleri Efkan Ala, Zafer Işık, Refik Ihtimam ve Emine Yavuz Gözgeç ile AK Parti Bölge Yöneticisi Ayhan Salman’a fabrikanın kurulacağı arazi hakkında haber verdi.

İncelemenin akabinde açıklamalarda bulunan Zafer Işık, Türkiye’nin arabasının üretileceği meydanda incelemelerde bulunduklarını belirtti. Birtakım muhitlerin kelam konusu sahada zeytin ağaçlarının kesileceği tezlerinde bulunduğunu aktaran Işık, “Fabrikanın yapılacağı alan, boş ve kısmen sazlıkların bulunduğu çorak bir ortam. Yerde hiçbir ağaç bulunmuyor.” dedi.

Işık, fabrikanın yapılacağı alan ile ilgili plan düzenlemelerini ilgili bakanlıkların yürüteceğini, sürecin başladığını ve takibin Bakanlıkça yapılacağını kaydetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.