- Reklam -

- Reklam -

Valinin uyardığı kişi öğretmen değilmiş!

0 94

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Konya’da yapılan bir etkinlikte, Konya valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın kürsüde konuşmaya başlamadan önce karşısında katılımcı olarak bulunan grupta bacak bacak üstüne atarak oturan kişiye yönelik ‘sen öğretmen misin birader, öğretmen gibi otur!’ şeklinde sert tepki göstermesi sosyal medyada çok sayıda tepki gösterilmişti.

Konu üzerine Konya Valilği internet adresinde bir duyuru yayımlayarak, Valinin tepki gösterdiği kişinin öğretmen olmadığını, stajyer gazeteci olduğu açıklamasında bulundu.

Konya Valisinin konuya ilişkin açıklaması:

Basın Duyurusu

24.11.2019

Bugün Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen ve çok güzel geçen program esnasında maalesef üzücü bir gelişme yaşanmıştır. Programdaki konuşmam sırasındaki protokolde oturan bir kişinin oturma biçiminin asgari nezaket ölçülerinin çok ötesinde olması üzerine, kendisine öğretmen olup olmadığını sordum. Şahsın, başıyla olumlu işaret yapmasından sonra bir uyarım oldu. Ülkemize, bizlere ve tüm insanlığa emeği olan bütün öğretmenlerimizin bu kadar önemli bir günde yerel muhabir olduğunu öğrendigimiz bir kişiden dolayı böyle bir durumla karşılaşmaları beni de derinden üzdü. Çok büyük bir heyecan ve mutlulukla geldiğimiz törende öğretmen olmasa dahi bu tip bir oturuş şekli orada bulunan herkese karşı da uygun görülemezdi. Program yaklaşık iki bin öğretmenimizin bulunduğu ortamda çok coşkulu, mutlu ve heyecanlı şekilde devam etmiştir. Herşeye rağmen Konya’nın Ögretmenler Gününde böyle bir konuyla gündeme gelmesinden dolayı üzüntülerimi tekraren kamuoyuna bildirir saygılar sunarım.

Cüneyit Orhan TOPRAK

Konya Valisi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.